VSE CITY RUN

Už od roku 2008 žijú Košice a striedavo viaceré mestá v regióne východného Slovenska projektom VSE City Run. Motivuje ľudí k zmene životného štýlu, k aktívnemu pohľadu na svet okolo nás a k pomoci tým, ktorí to akútne potrebujú.

 Celodenný pódiový program, osem hodinový non-stop beh na páse a masový charitatívny beh vyše 2000 účastníkov ulicami mesta nabije všetkých množstvom pozitívnej energie. O to viac, keď na záver dňa vidia,  ako spolu prispeli na dobrú vec, ako spolu dokázali pomôcť iným.

 Na trať VSE City Run Košice, ktorá v dĺžke 4,2 km  vedie historickým centrom mesta a zeleňou Mestského parku,  sa aj v roku 2016 postavia veľkí aj malí športovci tých najrozmanitejších odvetví, rodičia s deťmi i ľudia, pre ktorých je každodenný pohyb samozrejmosťou. Celý účastnícky poplatok i výnos z non-stop behu na páse je venovaný na charitatívne účely. Počas existencie podujatia tak na dobrú vec putovalo už temer 100.000 Eur, ktoré zlepšujú podmienky hendikepovaných detí, či dokonca zachraňujú ich životy ako to bolo v prípade nákupu prístroja na celotelovú hypotermiu pre predčasne narodené deti. 

 Video z podujatia VSE CITY RUN