ŠPORTOVÉ PIATKY NA HLAVNEJ ULICI - Peking Paríž

Druhý športový piatok na Hlavnej upúta pozornosť najmä fanúšikov motoristického športu. 

Do Košíc dorazia účastníci legendárnych rally pretekov  Peking - Paríž 2016, čím sa Košice stávajú druhý krát etapovým mestom tejto prestížnej rally.

Je to veľká česť, že po roku 2013, si organizátor ERA Ltd. z Veľkej Británie, znovu vybral Košice ako etapové mesto a na Slovensku sa uskutočnia štyri rýchlostné skúšky tejto rally. Takú poctu podľa našich vedomostí nedostalo veľa miest okrem Beijingu (Peking), kde je štart rally a Paríža, kde je jej cieľ.  

Fanúšikom automobilového športu, záujemcom o historické vozidlá ale i náhodným divákom sa predstavia posádky z celého sveta na svojich vozidlách, ktorých väčšina má dátum výroby pred rokom 1941 !!!

K cieľovej rampe na Hlavnej ulici V Košiciach pri Immaculate do Košíc by malo prvé vozidlo doraziť o 16:45.

Vozidlá by mali k rampe prichádzať v smere od Hotela Hilton a po krátkom rozhovore budú pokračovať v smere k Tescu a potom ďalej na servisné parkovisko pri Jumbo centre.

 

Diváci si budú môcť dôkladne obzrieť vozidlá čakajúce na cieľ na Hlavnej ulici a potom tiež počas ich servisu na parkovisku pri Jumbo centre.

Informácie o zážitkoch z doterajšej trate súťaže a tiež niektoré technické údaje o vozidlách si budú môcť diváci vypočuť z komentovaného cieľa.

 

V rámci piatkov na Hlavnej vám v spolupráci s Auto Klubom Košice pripravujeme porovnanie historickej a novodobej súťažnej techniky. Pri Immaculate ako cieľovej zastávke etapy legendárnej rally budú umiestnené tiež aktuálne súťažné vozidlá rally zúčastňujúce sa Majstrovstiev Slovenska, ktoré si fanúšikovia budú môcť tiež dôkladne obzrieť.

Viac o tomto podujatí Peking - Paríž, o jeho etapách po východnom Slovensku sa dozviete na stránke Auto klubu Košice: http://autoklub.rallye.sk/

Nenechajte si újsť ďalšie skvelé podujatie zo seriálu podujatí Európskeho mesta športu Košice 2016.

Zábavné športové piatky na Hlavnej 

  • Pre všetkých športových nadšencov ale aj pre tých z vás, ktorí by si radi vyskúšali nejaký nový šport sme pripravili počas letných piatkových dní podujatia priamo v srdci    Európskeho mesta Košice.

  • Ak nám počasie bude priať mohli by sme sa stretávať pravidelne medzi 16.00 – 20.00 počas 9-tich piatkov v mesiacoch Júl a August na Hlavnej ulici v Košiciach.

  • Športové piatky budú v prvom rade o zábave a prezentácií atraktívnych športových disciplín, ktoré formujú nielen telo ale aj ducha

  • Návštevníci si budú môcť vyskúšať jednotlivé disciplíny, vymeniť si skúsenosti prípadne si nechať poradiť od bývalých ale aj súčasných profesionálov

  • Na podrobný Harmonogram jednotlivých podujatí sa môžete tešiť už čoskoro

  • Organizátor Európske mesto športu Košice 2016 si vyhradzuje právo zmeny programu z dôvodu nepriazne počasia prípadne iných programových zmien