39. MAGNEZITÁRSKA 60-ka

 Magnezitárska 60-ka je diaľkový horský turistický pochod vo Volovských vrchoch, ktorého hlavným organizátorom je Športklub Magnezit Ferona Košice. Podujatie je organizované pri príležitosti osláv dňa mesta Košice v spolupráci s KST a Klubom Turistov Mesta Košíc.

 Hlavná ( najdlhšia ) trasa Magnezitárskej 60-ky začína v Krom - pachoch  na železničnej stanici, kde  sa  koná  ranná  prezentácia. Z Krompách trasa začína stúpať po modrej turistickej značke smerom k lyžiarskemu stredisku Plejsy. Za Plejsami sa trasa krátko napája na červenú značku a zo Sedla pod Krompašským vrchom klesá opäť po modrej značke do Gelnice. Po krátkom úseku cez mesto Gelnica ( žltá značka vedúca popri Hnilci ) trasa opäť prechádza na modrú značku a mieri do Perlovej doliny, odkiaľ stúpa k rázcestiu Strieborná. Tu odbáča vpravo na červenú turistickú značku, ktorá stúpa až na vrchol Kojšovskej hole - najvyššie položenému bodu na trase pochodu s nadmorskou výškou 1246 m. a krásnym kruhovým výhľadom.

Z vrcholu trasa schádza po žltej značke k chate Erika, kde sa napája na červenú turistickú značku - súčasť Cesty hrdinov SNP, ktorá vedie až do košického Čermeľa (alebo na Duklu, ak by niekomu bolo 60 km málo ;-) ). Trasa prechádza cez Idčianske sedlo, chatu Lajoška a chatu Jahodná a v závere schádza do Bankova. Na Hornom Bankove v Bistre BANKOV sa koná vyhodnotenie pochodu, následne treba už len dôjsť do Košíc.

 Súčasťou podujatia sú aj kratšie trasy s dĺžkou 40 km, 35 km, 30 km, 25 km, 10 km a "Kočíková trasa".