Streda , 06. Septembra 2017 14:54

JAZDECKÝ ODDIEL TJ SLÁVIA UVLF

Voltíž je akrobatické a gymnastické cvičenie prevedené na cválajúcom koni. Kôň je vedený lonžérom a pohybuje sa na 12-14 metrovom kruhu. Voltíž sa cvičí v cvale. Deti ktoré začínajú a cvičenci pre ktorých je voltíž iba zábavou trénujú v kroku. Voltížne jazdenie je súťažná disciplína, ktorá umožňuje voltižérom v harmónii s koňom sa prejaviť aj cez gymnastické a umelecké pohyby. Voltíž pomáha naučiť sa udržiavať rovnováhu a súhru s pohybom koňa, tak ako aj všeobecnú športovú zdatnosť. Keď chcete cvičiť voltíž nepotrebujete vedieť jazdiť, ale voltíž vám môže veľmi pomôcť zdokonaliť vaše jazdecké schopnosti.

Cvičenie pozostáva z rôznych cvikov, ktoré sú vzájomne prepojené a tvoria jeden celok – povinnú alebo voľnú zostavu. Všetci voltižéri majú možnosť sa starať o koňa bez toho, aby náklady na koňa znášali sami. Mesačné príspevky platia do voltížneho klubu a náklady na tréning a starostlivosť o koňa sú rozdelené medzi celú skupinu. Byť súčasťou voltížnej skupiny znamená aj veľkú zábavu. Cvičí sa na hudbu v skupinách, ale je tu taktiež možnosť prejaviť sa individuálne alebo v dvojiciach. Voltíž v sebe ideálnym spôsobom spája záujem detí a mládeže o kone so všestrannou pohybovou výchovou. Pozornosť sa pritom venuje mnohým telesným schopnostiam ako je koordinácia, rovnováha, pohyblivosť, švihová a podporná sila. Nie je to však iba šport na koni. Je to aj denné zaobchádzanie s koňom a povinnosti a úlohy, ktoré súvisia so starostlivosťou o koňa. Kôň predsa nie je neživé náradie, ktoré sa po cvičení odloží do náraďovne. Oveľa viac je neodlučiteľným partnerom voltižéra a má svoje potreby a nároky. 

Informácie o klube:

Voltížna skupina pôsobí v Jazdeckom oddieli TJ Slávia Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach

Jazdecký areál: Jazdecký areál UVLF, Trieda KVP 9, 040 01 Košice

Jazdecký oddiel TJ Slávia Univerzity veterinárskeho lekárstva v Košiciach vznikol v roku 1958. Voltíž sa v Košiciach cvičí od roku 1980. Odvtedy naši voltižéri získali nespočetné množstvo titulov Majstra Slovenska, ale sme aj pravidelnými účastníkmi ME a MS. Medzi najväčšie úspechy patrí 4. a 6. miesto na juniorských ME v kategórii skupín a 4.,5.,6. miesta na ME ako aj 6., 7. miesta na MS v kategórii jednotlivcov. 

NovinkyZobraziť všetky Novinky

MLADŠIE NÁDEJE MAJÚ ZA SEBOU JANUÁROVÉ KOLO V MBL

Januárové kolo v projekte MBL majú za sebou už aj “mladšie nádeje”.…