TURŇATLÓN - 16.ROČNÍK- 12 HODINOVÝ LEZECKÝ MARATÓN

Pozývame všetkých priaznivcov lezenia a Turnísk na 16. ročník 12-hodinového lezeckého maratónu TURŇATLÓN.  21.5.2016 v sobotu štartujeme o 11:00 pri rampe na Turniskách.

Ako vlastne to prebieha? No začína sa klasicky prezentáciou pri rampe od 10:30. Nasleduje štart o 11:00 od rampy. Silné povahy behajú s batohmi, slabšie si už predtým batoh vyniesli a najslabšie povahy idú na Turniská ako obyčajne. Každá dvojica účastníkov dostane mapku s popisom ciest ktoré sa môžu liezť a s obodovaním. Za symbolicke 2,- E na osobu štartovné a môže sa pretekať.

Ktorá dvojica dosiahne do 23:00 najviac bodov má prvenstvo zaručené. Samostatne je možné hodnotiť miešané , čisto ženské alebo juniorské dvojice.

Ako je to z bodmi? Každý lezec nad 40 rokov má k dobru 5 bodov, každá lezkyňa tiež 5 a každý mohutnejší na 100kg borec tiež 5 bodov. Tj keď sa na štart postavie dve stokilové dámy , majú hneď na štarte 30 bodov. K získaniu daných bodov však musí dvojica vyliezť minimálne jednu cestu. ďalšie body sa získavajú lezením. Každá cesta je ohodnotená bodmi, ak obaja lezci vylezú cestu bez sadnutia dostávajú súčet daných bodov. Ak Si jeden z nich sadne tak , z časti bodov daného lezca polovicu, ak si obaja sadnú tak dostávajú polovicu bodov. Pozor body za lezenie sa rátajú iba ak obaja lezci vylezú celú cestu. Ak lezec cestu vylezia technicky a to čo i jeden krok tak má za to 0 bodov.

O 23:00 sa body a cesty zrátajú a nasleduje vyhodnotenie a diskusia v Klembe.
Keďže sa lezie aj v noci (niektorí) nezabudnite čelovky.

—————————-

POZOR v sobotu je cesta cez Jahodnu uzavreta na Turniska treba ist cez Kysak, Velku Lodinu popod Sivec a tak na Ruzin ku Bradanu a dalej uz nomalne na Turne.

Radi by sme divákov upozornili na uzávierku štátnej cesty II/547 v úseku Alpinka železničné priecestie – Jahodná rázcestie – Košická Belá a to v sobotu medzi 6:30 – 19:00 hod. a v nedeľu medzi 7:00 – 17:00 hod. http://pav.rallye.sk/informacie-pre-divakov-na-8-rocniku-moris-cup-jahodna-uzavierky-cesty-zmeny-v-doprave

—————————–

Tešíme sa na Vašu účasť.

Rozlomity klub