SKÁKANIE POD VEŽOU 2018

Pre Košičanov, ktorí majú radi šport, pripravuje skupina priateľov atletiky v poradı́ už 4. ročník atletického podujatia SKÁKANIE POD VEŽOU, organizovaného AO Akademik Košice, v spolupráci s Mestom Košice. Atraktívna súťaž v skoku do výšky, iba pár krokov od Žigmundovej veže Katedrály svätej Alžbety, na rozbežisku pokrytom pásmi svetovej značky Mondo.

Podujatie je zamerané na propagáciu atletiky, s cieľom pritiahnuť mladé talenty k aktívnemu športovaniu. Predpokladá sa účasť najlepších slovenských skokanov a skokaniek, vrátané Košičana Lukáš Beera, trojnásobného účastníka majstrovstiev Európy, s osobným rekordom 228 cm, v súboji s domácou a zahraničnou konkurenciou.

Popoludňajší program sa začne 14. júla 2017 o 13:00 pre deti a mládežníckych pretekárov z východného Slovenska a hlavný program bude pokračovať o 17:00 za účasti elitných skokanov a skokaniek. V tomto roku sa pridajú aj najlepší slovenskí veteráni a veteránky, ktorí v tom čase budú mať v Košiciach svoje majstrovstvá Slovenska a ich disciplína skok do výšky prebehne ako súčasť tejto akcie. Táto výškarská súťaž v úplnom centre mesta je ojedinelou na Slovensku a niečo podobné sa organizuje iba v niekoľkých mestách sveta, čo zvyšuje jej atraktivitu.

Týmto chceme srdečne pozvať všetkých Košičanov a návštevníkov nášho mesta, aby sa prišli pozrieť a povzbudiť túto unikátnu akciu v srdci mesta.