MEDZINÁRODNÝ WDSF TANEČNÝ FESTIVAL KOŠICE OPEN 2016

Organizátorom medzinárodného tanečného WDSF festivalu Košice open 2016 je tanečný klub METEOR Košice pod vedením Milana Plačka.
 V roku 2012 sme v snahe prispieť k prezentácii mesta Košice ako významného stredoeurópskeho centra kultúry a športu, v spojení s titulom EHMK 2013 založili tradíciu medzinárodného tanečného festivalu. Už prvý ročník sa stal historicky najvýznamnejším podujatím tohto druhu na východe Slovenska a druhým najvýznamnejším v Slovenskej republike.
Festival pozostáva zo súťažnej časti s gala večerom a tréningového tábora.
 Počas súťažnej časti / 4. a 5. jún 2016 / prebehne spolu 30 súťaží v tanečnom športe, z toho majstrovstvá sveta, 2 WDSF International open, 7 WDSF open, 4 open a 20 bodovacích súťaží v rôznych vekových a výkonnostných kategóriach, 9 hobby súťaží tanečných párov aj dievčat.
 Spojením tanečných súťaží s možnosťou získať body do svetového rebríčka, a tréningovým táborom pre talentovanú mládež zo Slovenska a stredoeurópskeho regiónu ktorý prebehne 6,júna 2016 pod vedením niekoľkých majstrov sveta , sa nám každoročne darí prilákať do Košíc zástupcov 25-tich krajín Európy, Izraela, Kanady a Japonska.
Snahou o zorganizovanie majstrovstiev sveta v latinsko amerických tancoch vo vekovej kategórii senior II a sprievodných podujatí, aj formou slávnostného gala večera je prezentovať mesto Košice a Košický kraj ako centrum kultúry, športu, vzdelávania a stretávania mládeže z rôznych kultúrnych oblastí Európy.
V roku 2016 očakávame viac ako 3000 návštevníkov z radov laickej aj odbornej verejnosti a okolo 1200 tanečníkov z celého sveta.
Informácie
Organizátor
Tanečný klub METEOR Košice
Adresa
Spoločenský pavilón na Triede SNP 61 v Košiciach
Dátum a čas konania od
04. Júna 2016 09:00 ( galavečer o 19:30 )
Dĺžka konania do
06. Júna 2016 21:00
Webstránka
http://www.kosice-open.sk
Video upútavka: