KOŠICKÁ SQUASHOVÁ LIGA

KSLiga ponúka všetkým hráčom možnosť zahrať si squash s rôznymi súpermi, otestovať svoje kvality a v neposlednom rade stretnúť množstvo zaujímavých ľudí, ktorých koníčkom je squash.

História ligy siaha do sezóny 2009/2010, kedy Baldi squash klub zorganizoval jej 1. ročník. Priemerne sa každého ročníka zúčastňuje cca 30 hráčov. Za celú históriu sa ligy aktívne zúčastnilo už 84 hráčov, pričom mnohí absolvovali niekoľko ročníkov.

Sezóna je rozdelená na úvodný turnaj, 8 kôl a na záverečný netradičný turnaj. Na základe umiestnenia v úvodnom turnaji sú hráči rozdelení do 5 členných skupín –  A, B, C, D, E,…

Raz mesačne počas víkendu v presne stanovenom čase odohrá každá skupina zápasy systémom každý s každým, kde hráči získavajú body do celkového rebríčka. Po každom kole sa zloženie jednotlivých skupín mení. Hráči ktorí skončili na 1. a 2. mieste vo svojej skupine postupujú do vyššej skupiny a hráči, ktorí skončili na 4. a 5. mieste klesajú do nižšej skupiny. Na záver sa uskutočňuje netradičný turnaj všetkých hráčov, na konci ktorého sa vyhodnotí sezóna, vyhlásia sa výsledky a odovzdajú ceny.

KSLiga je súťaž priaznivcov squashu, ktorí majú možnosť zahrať si kvalitné zápasy proti mnohým súperom, chcú spoznať nových ľudí a zdokonaliť svoje squashové umenie.

V sezóne 2016/2017 sa uskutočňuje už 8. ročník, ktorý už má zabehnutý systém, výbornú úroveň a stabilnú hráčsku základňu. Už štvrtú sezónu sa okrem víťaza celej ligy bojuje aj o najúspešnejšieho nováčika ligy – Zelenáč sezóny, o hráča, ktorý vyhrá najviac jednotlivých líg – Ligáč sezóny a vyhlásený je aj hráč, ktorý odohral najviac setov – Labužník sezóny. Víťaz sezóny získava putovný pohár KSLigy.