HOKEJOVÉ MESTEČKO 2016

Majstrovstvá sveta 2016 v ľadovom hokeji budú fanúšikovia môcť sledovať na veľkoplošnej obrazovke aj tento rok v obľúbenom Hokejovom mestečku v košickom Amfiteátri 14. 5. a 15. mája a ak postúpime, tak veríme, že až do 22. 5. Čakajú na nich aj vystúpenia hudobných skupín a rôzne súťaže. Príďte si zakričať: “Slovensko do tohoooooo!“ v super hokejovej atmosfére a vychutnať si  silné zápasy a finálové súboje.

Slovensko bude na základe postavenia v IIHF rebríčku hrať v petrohradskej skupine “B” s Kanadou, Fínskom, USA, Bieloruskom, Francúzskom, Nemeckom a Maďarskom. Naši hokejisti začnú zvádzať boje v druhý hrací deň zápasom s Maďarskom. Následne sa stretnú s Francúzskom, Nemeckom, Bieloruskom, Kanadou, Fínskom a USA. Na úvod šampionátu nás teda čakajú papierovo slabšie tímy a výsledky týchto zápasov budú mimoriadne dôležité pre prípadné postupové ambície našej reprezentácie.

Naša skupina však bude zamotaná aj pokiaľ ide o vypadávajúce tímy, nakoľko Nemecko a Francúzsko organizujú MS v hokeji 2017 a ako organizátori tento rok vypadnúť nemôžu. Ak by náhodou obsadili posledné dve miesta, z našej základnej skupiny sa vypadávať nebude a na MS v hokeji 2017 postúpi len víťaz z Divízie 1, skupiny A, ktorý nahradí posledný tím moskovskej skupiny “A”. v ktorej sa stretnú domáce Rusko, Švédsko, Česko, Švajčiarsko, Lotyšsko, Nórsko, Dánsko a Kazachstan.

Rozpis:

14. 5. o 19:15 – Kanada – Slovensko

15. 5.  o 19:15 – Slovensko – Fínsko

Štvrťfinále:

19. 5. o 18:15

Semifinále:

21. 5. o 18:15

Finále:

22. 5. o 18:45