FUTBALOVÝ VEČER MAJSTROV

Ani sa nechce veriť, že je to už 20 rokov, čo sa hráčom 1. FC Košice podarilo získať majstrovský titul Slovenskej futbalovej ligy. V pamäti košickej športovej verejnosti určite ešte stále rezonujú mená ako Vlado Zvara, Laco Molnár, alebo Jozef Kožlej. Občianske združenie Šport do Košíc ako hlavný organizátor zaujímavej akcie vás pozýva zaspomínať si na tieto časy. Vo štvrtok 14. septembra sa pod našou taktovkou uskutoční na štadióne Lokomotívy v Čermeli futbalový Večer majstrov, na ktorý prijali pozvanie mnohé bývalé aj súčasné osobnosti slovenského futbalu.

Hlavným bodom programu Večera majstrov je zápas 1. FC Košice v zostave s bývalými hráčmi majstrovského tímu zo sezóny 1996/97 proti Internacionálom Lokomotívy Košice. Stretnutie sa začína o 16.30 hodine. V predzápase sa predstavia ženy Lokomotívy Košice proti mládežníkom Lokomotívy do 13 rokov.

Sprievodný program ponúka autogramiádu bývalých majstrov Slovenska, ale aj fotostenu s majstrovským pohárom, pri ktorom sa môžete zvečniť na pamiatku.

Ďalším, pre mládežnícky futbal dôležitým bodom programu bude odovzdanie tréningových dresov trinástim mládežníckym klubom z Košíc v rámci projektu "Spájame futbal v Košiciach". Tejto úlohy sa zhostí duchovný otec projektu a predseda Občianskeho združenia Šport do Košíc Igor Sidor. Ako sám povedal, motto projektu "Spájame futbal v Košiciach" je aj mottom celej akcie. Jej zmyslom totiž nie je iba nostalgická spomienka na dávne úspechy, ale snaha ukázať mládeži vzory a dať jej impulz k budúcim úspechom. Trinásť sád tréningových dresov zadarmo, ktoré inak tvoria v rozpočte každého mládežníckeho klubu dôležitú položku, by mali byť jedným z konkrétnych krokov na tejto ceste.

Program podujatia

15:00  Otvorenie brán futbalového štadióna

15:30  Predzápas :  ženy Lokomotívy proti mládežníkom Lokomotívy do 13 rokov.

16:30  Hlavný zápas: internacionáli 1.FC Košice proti FC Lokomotíva

17:15  Polčasová prestávka - Odovzdávanie tréningových dresov 13 – tim mládežníckym futbalovým klubom

Sprievodný program

15:00-18:30  Možnosť vyfotiť sa pri fotostene s majstrovským pohárom 

18:30             Autogramiáda bývalých majstrov Slovenska