WARM UP RUN

Košice Marathon Warm Up Run – najstarší maratón v Európe bude stredobodom otváracieho programu European Week of Sport a projektu #BeActive v sobotu 10. septembra 2016. Registruj sa bezplatne na KOSICE MARATHON WARM UP RUN a teš sa s nami z blížiacej sa maratónskej atmosféry.
Sobota 10. septembra so štartom o 13.00 pri Immaculate a na trati dlhej 4,2 km. Len tri týždne pre štartom MMM sa toto unikátne podujatie stane stredobodom pozornosti v rámci otváracieho ceremoniálu projektu European Week of Sport, ktorý sa pre celý starý kontinent odohrá v Košiciach v sobotu 10. septembra.

Ako inak zviditeľniť košický maratón než behom. Behom, na ktorom sa stretnú už registrovaní účastníci 93. ročníka MMM, hostia, ktorí z celého sveta zavítajú do Košíc na otvárací ceremoniál, ale i fanúšikovia a nadšenci, ktorí sa spontánne rozhodnú bežať 10. septembra po časti slávnej maratónskej trate. Po časti dlhej symbolických a pre každého zvládnuteľných 4,2 km.

Maratónsky klub Košice, organizátor Medzinárodného maratónu mieru, Košice – Európske mesto športu 2016 a Európska komisia, garant projektu #Be Active, prinášajú v rámci Kosice Marathon Warm Up Run, teda akejsi zahrievacej predpremiére MMM, viacero benefitov. Prvým je bezplatná registrácia a bezplatný štart na tomto výnimočnom behu. Medzi ďalšie bude patriť možnosť zúčastniť sa slávnostného odhalenia novej podoby areálu Sochy maratónskeho bežca. Tu budú v tom čase už inštalované nové žulové pylóny, na ktorých vznikne miesto pre osadzovanie bronzových písmen a mien budúcich víťazov najstaršieho maratónu v Európe. Niekoľko ďalších prekvapení máme pre všetkých ešte v talóne. A na konci tohto výnimočného dňa bude všetkých čakať veľký pódiový program v srdci Košíc zakončený efektným ohňostrojom. Účasť na Košice Marathon Warm Up Run, podobne ako v populárnom októbrovom Minimaratóne, nebude vekovo obmedzená, iba deti mladšie ako 12 rokov budú potrebovať sprevádzajúcu osobu staršiu ako 18 rokov.

Byť súčasťou 93.ročníka MMM už 10. septembra je vskutku ľahké. Stačí navštíviť webovú stránku www.kosicemaraton.com, zaregistrovať sa a tešiť sa na deň, ktorý bude oslavou maratónu v Košiciach i všetkých športových aktivít v rámci projektov Be Active a European Week of Sport. Štartujeme 10. septembra o 13.00 v srdci Košíc.