Streda , 02. Januára 2019 14:04

VIANOČNÝ TURNAJ VO FLORBALE 2018

V sobotu 29. decembra sa odohral 6. ročník Vianočného turnaja vo florbale. Už tradičné podujatie bolo vyvrcholením roku 2018, v ktorom Cassovia Floorball zorganizoval 7 turnajov na ktorých sa dokopy zúčastnilo 118 družstiev, odohralo sa 260 zápasov a zúčastnilo sa nespočetné množstvo florbalistov a florbalistiek. Počas celého roka si na podujatiach Cassovia Floorball zahrali kluby nielen zo Slovenska ale aj Poľska, Ukrajiny či dokonca maďarská reprezentácia.

 

Vianočný turnaj k týmto štatistikám prispel výraznou mierou - v 4 kategóriach odohralo neuveriteľných 35 družstiev dovedna 76 zápasov. To bolo možné najmä vďaka maximálnemu využitiu plochy Hádzanárskej haly Slavomíra Šípoša, na ktorom organizátori postavili až 3 ihriská. Bolo náročné to organizačne zvládnuť, no zdarný priebeh sa podaril aj vďaka dobrovoľníkom z radov mladých florbalistov a florbalistiek Žltého Snehu Košice, ktorí zvládli všetky zverené úlohy na jednotku. Vďaka patrí aj rozhodcom, ktorí odpískali celý turnaj bez vážnejších námietok zo strany hráčov a zúčastnených družstiev.

 

Najsledovanejšou kategóriou turnaja boli jednoznačne muži. Medzi favoritov patrili hviezdami  poľskej reprezentácie nabitý Nowy Targ, či Buda Team s Michalom Dudovičom a Ladislavom Gálom, tradične silný Klátov s Filipom Čonkom-Skybom ale aj 2 družstvá Maskantje, ktoré zbierajú medaily na medzinárodných podujatiach. Do semifinále sa podarilo postúpiť obom družstvám Maskantje, ktoré postúpili aj do finále. Zápas o tretie miesto lepšie zvládol Klátov, ktorý porazil výber košických veteránov Technic Košice. Elitný výber Romana Kozeja Maskantje potvrdzuje dlhodobú dominanciu na košických Vianočných turnajoch, kedy už druhý krát sa odohralo finále medzi “áčkom” a “béčkom”, ktoré lepšie zvládlo “áčko” s kapitánom Marekom Pázsiczkým.

 

Oproti predchádzajúcim ročníkom oživením turnaja boli aj detské kategórie prípravkárov (do 10 rokov), žiakov (do 15 rokov) a žien. Najmladšiu kategóriu ovládli ATU Draci, strieborné medaily si odniesli chlapci Žltého Snehu a bronz výber z mladšej prípravky ATU. Na štvrtom mieste sa umiestnili dievčatá Žltého Snehu Košice, ktoré sú na Slovensku po Nemšovej druhým čisto dievčenským družstvom v tejto najmladšej vekovej kategórii. Ďalšie dievčatá v kategórii do 10 rokov tak spravili prvý krok do florbalového sveta, ktorý v tomto veku patrí zatiaľ iba chlapcom. Skupinu žiakov rovnako ako mužov ovládlo Maskantje U15, ktorí si poradili s druhým Žltým Snehom aj tretím družstvom Young Arrows zo Spišskej Novej Vsi.

 

Až 10 družstiev sa predstavilo v kategórii žien. Tú s prehľadom vyhrali extraligistky z Prešova, ktoré si poradili s košicko-spišskonovoveským výberom Baby Sharks. Bronzové medaily si zobral západoslovenský výber Kurací do placky, ktorý si v zápase o tretie miesto poradil s ambicióznym klubom zo Starej Ľubovne. V skupinových bojoch sa odohralo aj mestské derby medzi Žltým Snehom Košice a výberom Cassovia Velesis v dresoch Hot Flash. Hot Flash zvládol odvetu zo septembrového MS Cupu, kedy žiačky zdolali účastníčky prvej ženskej ligy a vzájomný duel vyhral, čím vyrovnal zápasovú bilanciu na 1:1.

 

Turnaj sa uskutočnil pod záštitou starostu mestskej časti Košice - Západ Marcela Vrchotu. “Som veľmi rád, že som mohol podporiť najväčší florbalový turnaj na východnom Slovensku. Bolo zaujímavé naživo vidieť zápasy slovenských reprezentantov, keďže sám si občas rád zahrám florbal.” Podujatie sa uskutočnilo s podporou MČ Košice - Západ.

Ďalšie informácie nájdete stránke www.kosiceonline.sk 

Za organizátorov, Milko Slávik

NovinkyZobraziť všetky Novinky

MLADŠIE NÁDEJE MAJÚ ZA SEBOU JANUÁROVÉ KOLO V MBL

Januárové kolo v projekte MBL majú za sebou už aj “mladšie nádeje”.…