Sobota , 04. Marca 2017 14:47

ŠPORTOVÁ OSOBNOSŤ KOŠÍC 2016 - ŠOK 2016

Vyše štyristo hostí v Spoločenskom pavilóne sledovalo v piatok večer (3.3.2017) s napätím vyhlásenie ôsmeho ročníka ankety Športová osobnosť Košíc za rok 2016. V úvode večera už opakovane zaznelo poďakovanie z úst primátora mesta Košice Richarda Rašiho širokej športovej verejnosti za realizáciu ale najmä za aktívnu účasť na mnohých športových podujatiach v roku 2016, pretože tým sa zaslúžila o zisk ocenenia v medzinárodnej konkurencii a rok 2016 sa tak stal pre mesto Košice špecifickým.

Anketa Športová osobnosť Košíc vznikla v roku 2009 a do roku 2017 bolo v ankete ocenených celkovo 133 športovcov, legiend, nádejí či športových novinárov. Ambíciou organizátorov je vyhľadávať, pripomínať a oceňovať osobnosti športu, ku ktorým okrem športovcov patria aj ďalšie osobnosti, ktoré boli alebo sú spojené s mestom Košice.

Na slávnostnom galavečeri sa z desiatky laureátov v hlavnej kategórii nezúčastnili Ladislav Nagy, ktorý hral s tímom HC Košice zápas v Trenčíne, fitneska Saskia Cakoci, ktorá má pracovné povinnosti v USA a atlétka Alexandra Bezeková, ktorá je na halových majstrovstvách Európy. Mená všetkých laureátov v jednotlivých kategóriách boli známe už pred slávnostným galavečerom a tak zostávalo jediným tajomstvom meno absolútneho víťaza. Meno Zuzany Žirkovej, ktorá si cenu absolútneho víťaza prevzala z rúk šéfa Slovenského olympijského výboru Antona Siekela, pribudne tak k siedmim osobnostiam, ktoré v ankete ŠOK zvíťazili v minulých rokoch. 

Kapitánka Anjelok zvíťazila v konkurencii ďalších deviatich laureátov, ktorých vybrali členovia Košickej športovej akadémie. Víťazka získala originálnu kovovú plastiku, ktorú ku každému ročníku ankety vytvára akademický sochár Ján Leško na základe výtvarného návrhu grafika Františka Záborského. Žirková tak nadviazala na triumf svojej súčasnej spoluhráčky z Good Angels Lucie Kupčíkovej, ktorá rovnaké ocenenie získala v roku 2011. 

Absolútny víťaz ŠOK 2016: Zuzana Žirková (basketbal)

Laureáti TOP 10: Michal Baťka (basketbal), Alexandra Bezeková (atletika), Saskia Cakoci (fitness), Romana Gajdošová (triatlon), Miroslav Jakubov (volejbal), Ladislav Nagy (hokej), Peter Šinglár (futbal), Dominik Turek (florbal), Jozef Urban (atletika), Zuzana Žirková (basketbal)
Hendikepovaný športovec: Marcel Pavlík (lukostreľba), 
Športový kolektív: Akademik TU Košice (florbal)
Legenda: Ladislav Bottlik (vodné pólo), Ján Michalko (športová medicína), Mária Mračnová (atletika), Andrej Kvašňák (in memoriam, futbal)
Masters: Maxibasketball TU Košice
Nádeje: Karin Boříková (vodné lyžovanie), Gabriela Briškárová (taekwondo), Sarah Saloňová (kickbox)

Doterajší víťazi ankety ŠOK:
2009 - Dana Velďáková (atletika)
2010 - Peter Bartoš (hokej)
2011 - Lucia Kupčíková (basketbal)
2012 - Igor Kočiš (kulturistika)
2013 - Richard Štochl (hádzaná)
2014 - Alexander Vaško ml. (vodné lyžovanie)
2015 - Anna Karolína Schmiedlová (tenis)
2016 - Zuzana Žirková (basketbal)

Špeciálne poďakovanie za každoročnú prípravu a realizáciu podujatia Športová osobnosť Košíc patrí spoločnosti Progress Promotion Košice za ich profesionálny prístup, podporu športu vo všetkých oblastiach a vytvorenie príjemnej atmosféry aj na tomto ročníku ankety ŠOK 2016.

NovinkyZobraziť všetky Novinky

7. kolo stolnotenicovej ligy seniorov

15. marca sa konalo v poradí už 7. kolo  Prinášame vám výsledkovú listinu: