Utorok , 05. Septembra 2017 12:52

ŠKP KOŠICE, ODDIEL ILYO TAEKWONDO

Taekwondo

Kórejské bojové umenie staré viac ako 2000 rokov. Jeho športová forma je tiež oficiálnou športovou disciplínou LOH. V porovnaní s inými bojovými umeniami je známe hlavne svojimi prepracovanými technikami nôh. 

ŠKP Košice, oddiel Ilyo-taekwondo

Oddiel Ilyo-Taekwondo je v súčasnosti najväčší klub Slovenskej Asociácie Taekwondo WTF, no v súvislosti s ním nemôžme hovoriť len o kvantite ale aj o kvalite. Tú podčiarkuje až 10 titulov „Klub roka Slovenskej Asociácie Taekwondo“  a fakt, že klub Ilyo-Taekwondo pod vedením trénera Ing. Pavla Ižarika je už dlhé roky výrazným dodávateľom pretekárov do reprezentačných tímov.

            Oficiálny vznik klubu Ilyo-Taekwondo Košice sa datuje na rok 1993, vstupom do Športového klubu polície Košice. Spočiatku klub pracoval len s kategóriami juniori a seniori, no od roku 1996 začal pracovať aj s detskými kategóriami.  Dnes klub eviduje viac ako 120 cvičencov rozdelených v šiestich kategóriách podľa veku a technickej vyspelosti. K aktivitám klubu patrí okrem tréningovej prípravy účasť na turnajoch a sústredeniach doma aj v zahraničí.

NovinkyZobraziť všetky Novinky

MLADŠIE NÁDEJE MAJÚ ZA SEBOU JANUÁROVÉ KOLO V MBL

Januárové kolo v projekte MBL majú za sebou už aj “mladšie nádeje”.…